Presunúť na hlavný obsah

O nás

Už 22 let hrajeme s vámi nejvyšší ligu

Na začátku byli v roce 2001 tři kluci

...měli jsme rádi hokej a vadilo nám, že když nemáme přístup k teletextu nebo jsme nestihli večerní zprávy, musíme si počkat na výsledek večerního zápasu do vydání ranních novin.

Začali jsme proto vyrábět webové stránky pro sportovní kluby a plnit je obsahem. Pak jsme založili firmu eSports.cz a začali kolem sebe nabalovat nejdříve desítky, pak stovky a nakonec tisíce spolupracovníků, kteří mají podobný sen jako my – vylepšit zpravodajství a online prezentaci českého sportu.

Záměrem nebylo dělat byznys

...chtěli jsme pomoci lidem, kteří mají hokej a sport obecně rádi, dostat se ke všem potřebným informacím. Neměli jsme žádného investora a i na založení společnosti s ručením omezeným jsme si museli těch 200 000 Kč půjčit. Spláceli jsme je několik let a až po sedmi letech od založení firmy jsme si vydělali na vlastní mzdy.

To jasně ukazuje, že naším motorem nebyly peníze, ale sportovní vášeň a víra v to, že naše práce má smysl. Dnes dáváme jen práci na plný úvazek padesáti lidem a pracujeme na projektech ve dvaceti zemích světa.

Nejsou to jen weby

...postupně jsme se snažili kromě webových stránek plnit další potřeby sportovních organizací – začali jsme vyvíjet informační systémy, velké sportovní portály, mobilní aplikace, e-shopy a statistické systémy pro sportovní ligy na celém světě.

Věnovali jsme se i vlastním projektům: vytvořili jsme známý webový portál s textovými přenosy Onlajny.com, dále server Sportovniaukce.cz nebo specializovaný e-shop s hokejovými lahůdkami Marken.cz.

Klientům vždy nabízíme

...rozumnou cenu, která odpovídá jejich možnostem. A vlastním projektovým manažerům, programátorům i designerům se ve firmě snažíme nabídnout co největší míru svobody. Nemají pevnou pracovní dobu, mohou pracovat z nejmenší vesničky ve státě a stejně tak mohou denně chodit do našich kanceláří v Praze, Brně či ve Vsetíně.

Všichni projektoví manažeři

...v eSports.cz, ale i spousta našich programátorů či designérů začínala na pozici redaktora klubového webu, které spravujeme nejen technicky, ale i obsahově. Ze stovek dalších našich redaktorů, kterým jsme dali takto šanci poznat sportovní prostředí, vyrostla celá řada osobností pracujících v klubech či sportovních organizacích jako marketingoví manažeři, televizní komentátoři či dokonce šéfové sportovních klubů.

Fluktuace v naší společnosti

...je minimální, a to jak co se týká našich vlastních lidí, tak co se týká klientů samotných. Když s někým začneme spolupracovat, obvykle ta spolupráce trvá dlouho, protože klademe velký důraz na to, aby se druhá strana cítila dobře.

Naše poslání

...je od roku 2001, kdy byla společnost eSports.cz oficiálně zapsána do obchodního rejstříku, pořád stejné. Chceme sloužit českému i zahraničnímu sportu, pomáhat mu k lepším digitálním službám a oslovování dnešních mladých lidi, kteří se v konkurenci spousty dalších aktivit rozhodují, co vlastně budou mít v životě rádi.

600+

projektů,
které spravujeme

20

zemí,
kde působíme

50

stálých
zaměstnanců

90+

onlajn přenosů za
jeden den

1 242+

redaktorů po
celém světě

Projekty eSports najdete po celém světě
Hledáte někoho konkrétního? Ozvěte se nám
všechny kontakty